пʼятниця, 21 травня 2021 р.

Цікаві факти про Артура Конан Дойла


1. Артур Конан Дойл — знаменитий англійський письменник.

1.Народився він 22 травня 1859 року в Единбурзі.

2. Артур Конан Дойл (1859-1930) був не тільки письменником, але і поетом, лікарем, політиком і сценаристом.

3. Артур Конан Дойл написав безліч творів.

4. Але найбільшу популярність йому принесли книги про знаменитого детектива Шерлока Холмса. Цими детективами досі зачитуються люди у всьому світі.

5. Перу Дойла належать 60 оповідань і дві літературні композиції про Шерлока Холмса, по всій ймовірності, самому знаменитому героєві англійської літератури.

6. Твори, написані Конан Дойлем. відносяться до жанру готичної літератури.

7. Коли Артур був маленьким, мати часто розповідала йому безліч захоплюючих історій. За словами письменника, вони стали для нього одними з найяскравіших дитячих спогадів.

8. Батько Артура Конан Дойля зловживав спиртними напоями і відрізнявся неадекватною поведінкою. Пізніше його довелося насильно відправити до психіатричної лікарні, де він провів решту життя.

9. Але у Артура були заможні родичі, вони допомогли йому отримати престижну освіту в єзуїтському коледжі.

10. Крім того, що Артур навчався в Стоунихерст-коледжі (графство Ланкашир), він вивчав медицину в Единбурзькому університеті. 1

11. У 1881 році він став доктором медицини, практикував в Англії, а коли закінчив аспірантуру у Відні, Конан Дойл вирішив спеціалізуватися в галузі офтальмології.

2. Письменник балотувався у парламент два рази. Конан Дойл балотувався (представником юніоністської партії) один раз в Единбурзі (в 1900 році ) і один раз в Бордер Бергс (в 1906 році). Незважаючи на респектабельний рейтинг обидва рази він не був обраний.

13. Навчаючись у коледжі з релігійним ухилом, Артур Конан Дойл розвинув в собі ненависть до расовим і релігійним забобонам. Крім цього він критично відгукувався про будь-які тілесні покарання, які практикувалися в той час.

14. Професор Моріарті – противник Шерлока Холмса, був названий так на честь братів Моріарті, які в школі постійно дражнили і жартували над Артуром.

15. Сучасники стверджували, що Артур Конан Дойл відрізнявся ввічливістю і ввічливістю з людьми, особливо з жінками.

Немає коментарів:

Дописати коментар