четвер, 23 квітня 2020 р.

Всесвітній день книги та авторського права

23 апреля - Всемирный день книги. «Есть преступления хуже, чем сжигать книги. Например - не читать их» Рэй Брэдбери.

Сьогодні — Всесвітній день книги та авторського права


Мигель де Сервантес – писатель и воин, мечтатель и защитник ...Уперше спробу пов’язати 23 квітня з книгами бул
о зроблено 1923 року продавцем книг у Каталонії (Іспанія). Початкова ідея належаала валенсійському письменнику Вісенту Клавелу Андресу, який запропонував у такий спосіб вшановувати письменника Мігеля де Сервантеса, спочатку 7 жовтня, в день його народження, а потім — 23 квітня, у день його смерті.



Історично збіглося так, що  Шекспір і Сервантес померли 23 квітня 1616 р., — але не в той самий день, тому що на той час Іспанія послуговувалася григоріанським календарем, а Англія — юліанським. Сервантес фактично помер на 10 днів швидше за Шекспіра. Всесвітній день книги та авторського права було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО 15 листопада 1995 року

Рішення прийняте з метою просвіти, для подальшого розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та найнадійнішим способом їхнього збереження. Це найчудовіший винахід для обміну ідеями за межами людського простору та часу, а також найпотужніша сила викорінення бідності та мирного будівництва . В резолюції відзначається також доцільність проводити в цей день книжкові виставки та ярмарок.

c943f08d9f4e224da5f3a66ac088d922 Сьогодні Всесвітній день книги та авторського права








Немає коментарів:

Дописати коментар